Kwiaty

W pojedynkę i w bukietach...

Kwiaty są wdzięcznym tematem do uwieczniania. Od zawsze zachwycają mnogością barw, kształtów i delikatnością. Feeria kolorów i kompozycji kwiatowych, aż się prosi żeby spróbować uchwycić ich piękno... Dumna róża, optymistyczny słonecznik, delikatny bratek czy czerwony mak... Jakże odmienne, jednak na wszystkie patrzy się z przyjemnością. W naturze ich uroda jest krótkotrwała, rysunek pozwoli zachować ich piękno na dłużej. Zapraszam do pastelowego ogrodu pełnego kwiatów...

Jeżeli na temat rysunku wybierzemy kwiaty, warto przyjrzeć  się wszystkim detalom, przestudiować formę i układ. Jednak nie po to by odwzorować każdy płatek i listek, ale  po to by nadać rysunkowi indywidualny styl.
Swobodna interpretacja pozwoli na stworzenie niepowtarzalnej pracy. Niezwykła różnorodność struktur i kolorów aż się proszą do wykorzystania jako wzór do rysowania.
Kwiaty to doskonale źródło dla abstrakcyjnego rysunku. Kontrasty, przerysowane proporcje i formy - maksymalne oddalenie się od pierwowzoru pozwoli stworzyć obraz jedyny w swoim rodzaju.
Udostępnij na FB